Kuşların Dünyası

MUHABBET KUŞU 

-Muhabbet kuşları dakikada ortalama 85 kez nefes alıp verirler.Kalp hızlarıysa biz insanlara göre çok hızlı,dakikada 300 kez kalpleri çarpar.

-Muhabbet kuşları nispeten küçük kuşlar olabilirler, ancak vücutlarında 3000 tüye sahiptirler.

-Muhabbet kuşlarının üçüncü bir gözkapağı var, bunlar genellikle görünmezler, ancak gözlerini yağlamaya ve göz kuruluğundan uzak tutmak için çok önemlidir.

-Bu kuşlar her gözü birbirinden bağımsız olarak hareket ettirebilir ve her gözü bağımsız olarak görülebilir. Buna monoküler vizyon denir.

-Muhabbet kuşları, uçuşa yardım etmek için hava torbaları ile dolu içi boş kemiklere sahiptir.

-Bir muhabbet kuşunun boynunda bir insandan daha fazla omur vardır ve bu onların başlarını 180 dereceye kadar döndürmelerine izin verir. Başka bir deyişle, geriye dönük durabilirler.

-Bir düzine damla kan kaybetmek bir muhabbet kuşu için ölümcül olabilir.

-Dişi muhabbetler, yetiştirme mevsimi boyunca kilo alırlar ve bu ekstra ağırlık, kalsiyumun tutulmasının neden olduğu gelişmiş kemik yoğunluğundan gelir.

PAPAĞANLAR

Papağanlar, sıcak iklimlerde gruplar halinde yaşayan, birçok türü bulunan oldukça renkli kuşlardır. Tropikal ormanlarda yaygın olarak bulunurlar. Yaşadıkları yer genellikle ağaçlardır. Yiyecekleri ayaklarıyla tutarak yerler. En sevdikleri yiyeceklerin başında çekirdek gelir. Çekirdek yemede insanlardan bile daha yetenekli olan bu kuşlar, kabuğunu yuvarlak dillerini kullanarak kolayca ayırıp yerler. Bunun dışında tohum, meyve ve sebzeleri severler.

KANARYALAR 

Kanaryaların yaşları ayaklarına bakıldıkları zaman belli olmaktadır. Genç kanaryalar daha ince yapılı, pürüzsüz ve kabulsuz ayaklara sahip olurlar. Arka parmaları daha kıs olur. Kanaryanızın sağlıklı bir yaşam sürmesini istiyorsanız, genç yaşlarda eğitimine başlamanız ve bakımınızı doğru yapmanız gerekmektedir.


Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll